KOORDİNATÖRÜMÜZÜN MESAJI
Sevgil Öğrenciler;
 
Birçok farklı ülkeden öğrencileri üniversitemizde konuk etmekten mutluluk duyuyoruz. Üniversitemizi tercih etmenizden ise ayrıca gurur duyuyoruz.
 
Kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış Anadolu’nun merkezinde, yüce Erciyes’in eteklerinde, yarım asra yakın süredir eğitim veren Erciyes Üniversitesi, 50.000 öğrencisine 2225 akademik personeli ile hizmet vermektedir. Kayseri, önde gelen bir ticaret ve sanayi kenti olmasının yanında, ev sahipliğini yaptığı 4 üniversite ile eğitim için de bir çekim merkezi olma yolundadır.
 
Yeni bir dil öğrenerek farklı bir kültür ortamında akademik yaşamınızı sürdüreceksiniz. Erciyes üniversitesinde bizlerle birlikte olmanız akademik kazanımların yanı sıra size yol gösterici bir hayat tecrübesini de kazandıracak.
Akademik başarıyla birlikte olmayan bir sosyal yaşam, hiç bir zaman amacına ulaşamaz. Ülkenizden çok uzakta, burada ve bizimle bulunmanızın asıl amacının eğitim olduğunu unutmayınız.
 
Üniversitelerde akademik eğitim, sadece derslerle sınırlı değildir. Dersler, sadece yol göstericidir. Sınavlar ise sadece kendinizi denemenize yarar.  Ne sınavlardan alınan yüksek puanlar, ne de yoğunlaştırılmış dersler, yeni şeyler öğrenmek için kendi gayretinizin yerini tutamaz. Bu nedenle öğrenme heyecanınızı canlı tutmanız ve araştırmalara katılmanız gerekir.
 
Ülkemizde bulunduğunuz süre içerisinde, yerel öğrencilerle iyi ilişkileriniz ve kültür alışverişiniz, ülkeleriniz arasındaki iyi ilişkilerin temelini oluşturacaktır. Böylece evrensel kültüre ve dünya barışına da katkıda bulunabilirsiniz. Burada kuracağınız kalıcı dostluklar farklı bir kültürü derinlemesine anlamanız ve yaşamanızı sağlar. Ümit ederim ki, bu dostluklar sayesinde kendinizi aile ortamında hissedeceksiniz.
 
Türkiye’de ve Erciyes Üniversitesi’nde yaşamınız boyunca unutmayacağınız deneyimler kazanmanızı arzu ediyoruz. Yeni yaşamınızda karşılaşacağınız bazı güçlükler olabilir. Her konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bunu sadece görev olarak değil, geleneksel Türk misafirperverliğinin gereği olarak yapacağız. Size yardımcı olacağımızı düşündüğünüz her konuda Koordinatörlük Ofisimize başvurmaktan çekinmeyiniz.
 
Erciyes Üniversitesi’ne hoş geldiniz!
 
 
 
Adres : ERÜ ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ Erciyes Üniversitesi Melkgazi / Kayseri
Telefon : +90 352 437 93 18 / +90 352 207 66 66 - 11635
Faks : +90 352 437 93 18
E-Posta : erisco@erciyes.edu.tr
Erciyes Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı / Web Grubu
1