REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI
 
Rektör Prof. Dr. Mustafa ÇALIŞ'ın Mesajı
 
Türkiye’nin 10 Araştırma Üniversitesi’nden biri olan Üniversitemiz, gerek sahip olduğu eğitim ve araştırma imkânları, gerekse yaptığı bilimsel faaliyetlerle sürekli yükselen grafiğe sahip yükseköğretim kurumları arasındadır.

İstanbul, Ankara ve İzmir dışında Anadolu’da en büyük üniversite olan Erciyes Üniversitemiz, eğitim ve araştırma alt yapısını uzun yıllar önce tamamlamış bir üniversitedir.

Nitekim bünyesinde bulunan 39 araştırma merkezinde; aşı geliştirmeden ilaç araştırmalarına, nano teknolojiden kök hücreye, enerji sistemlerinden tarıma her alanda bilimsel araştırma yapılmaktadır.

Selçuklu şehri Kayseri’de tarihsel ve kültürel araştırmalara da önem veren üniversitemiz, “Makarr-ı Ulema” ismine yakışır faaliyetlerde bulunmaktadır.

Türkiye’de başarı sıralamalarına göre kendisine ilk 10, ilk 5 içerisinde kalıcı yer bulan üniversitemiz, uluslararası üniversite sıralamalarında ise ilk 500-1000 arasındadır.

Hedefimiz üniversitemizin başarı grafiğini daha yükseklere çıkarmak; sahip olunan bilgi birikimi ve üretilen projelerle Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine katkıda bulunmaktır.

Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız ki; üniversiteler sadece eğitim kurumları değildir. Bulunduğu şehir, bölge ve ülkenin gelişimi ve katkısına yönelik çalışmalar yapan, araştıran ve araştırmaları ile yeniliğe ışık tutan bilgi merkezleridir.

Biz bu duygularla Erciyes Üniversitesi’nin ufkunu ve gelişim çitasını sürekli yüksekte tutacağız. Araştırma, bilgi üretimi, yenilik ve gelişimden hiçbir zaman ödün vermeyeceğiz.

Bilimin doruğunda bir üniversite temennisiyle...
Adres : ERÜ Uluslararası Öğrenciler Koordinatörlüğü Erciyes Üniversitesi Melkgazi / Kayseri
Telefon : +90 352 437 93 18 / +90 352 207 66 66 - 11635
Faks : +90 352 437 93 18
E-Posta : erisco@erciyes.edu.tr
Erciyes Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı / Web Grubu
1